Bizim Hikayemiz

Farklı ülkeleri gezmenin, farklı kültürleri tanımanın, deneyimlemenin insanoğlunu zenginleştiren en önemli fırsat olduğuna inanıyoruz. Buradan yola çıkarak hem unutamayacağınız bir tatil yaşamanıza hem de hayat boyu çevrenize anlatabileceğiniz güzel hatıralar bırakmanıza yardımcı olmak üzerine Tatil Limanı Plus'ı hayata geçirdik… Seyahatinizi bir terzinin sizin ölçülerinize en uygun şekilde diktiği bir elbise gibi size özel olarak planlamak ana felsefemiz.

En Son Haberler

444-1945

Pazartesi - Cumartesi 9.00 - 18.00

Top
Venice'te Gondol Gezisi - Tatillimanı Plus
fade
4600
post-template-default,single,single-post,postid-4600,single-format-standard,mkd-core-1.2.1,mkdf-social-login-1.3,mkdf-tours-1.4.1,voyage-ver-1.8.1,mkdf-smooth-scroll,mkdf-smooth-page-transitions,mkdf-ajax,mkdf-grid-1300,mkdf-blog-installed,mkdf-breadcrumbs-area-enabled,mkdf-header-standard,mkdf-sticky-header-on-scroll-up,mkdf-default-mobile-header,mkdf-sticky-up-mobile-header,mkdf-dropdown-default,mkdf-fullscreen-search,mkdf-fullscreen-search-with-bg-image,mkdf-search-fade,mkdf-side-menu-slide-with-content,mkdf-width-470,mkdf-medium-title-text,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive
28 Mar

Venice’te Gondol Gezisi

Venedik – sudaki şehir – dünyanın herhangi bir yerinden farklı bir şehir. Araba ile seyahat etmenin varolmadığı, tarihin inanılmaz derecede zengin olduğu bir yer.

Venedik’e kadar gidipte Gondol’a binilmez mi!

Çizgili gömlekler, kırmızı şapkalar ve güzel tekneler size Venedik kültürünü çok hissettirecek. Bu güzel şehirde herhangi bir yol olmadığını düşünürsek, yerli halkın evlerine gitmek için bu yolu kullandıklarını görmek sizi çok şarşırtmasın.

Size iki tavsiyemiz olacak;

Birincisi, gondolcunuzdan 19. yüzyılda ismini Lord Byron’dan alan “Bridge of Sighs” İtalyaca Ponte dei Sospiri, Türkçesi Ahlar Köprüsü altından geçmesini isteyin. Bir efsaneye göre Campanile’nin çanları çaldığında eğer aşıklara bu köprünün altından gün batımında geçerlerken öpüşmeleri halinde ebedi aşk verileceğini söylüyor.

İkincisi ise daha rahat ve romantik olan gizli kanalları her zaman tercih edin, gün boyunca Büyük Kanal’dan kaçının.

tatillimpl

Yorum Yok

Cevap Yazın: