Bizim Hikayemiz

Farklı ülkeleri gezmenin, farklı kültürleri tanımanın, deneyimlemenin insanoğlunu zenginleştiren en önemli fırsat olduğuna inanıyoruz. Buradan yola çıkarak hem unutamayacağınız bir tatil yaşamanıza hem de hayat boyu çevrenize anlatabileceğiniz güzel hatıralar bırakmanıza yardımcı olmak üzerine Tatil Limanı Plus'ı hayata geçirdik… Seyahatinizi bir terzinin sizin ölçülerinize en uygun şekilde diktiği bir elbise gibi size özel olarak planlamak ana felsefemiz.

En Son Haberler

444-1945

Pazartesi - Cumartesi 9.00 - 18.00

Top
Avrupa'nın 10 Harika Kenti - Tatillimanı Plus
fade
5071
post-template-default,single,single-post,postid-5071,single-format-standard,mkd-core-1.2.1,mkdf-social-login-1.3,mkdf-tours-1.4.1,voyage-ver-1.8.1,mkdf-smooth-scroll,mkdf-smooth-page-transitions,mkdf-ajax,mkdf-grid-1300,mkdf-blog-installed,mkdf-breadcrumbs-area-enabled,mkdf-header-standard,mkdf-sticky-header-on-scroll-up,mkdf-default-mobile-header,mkdf-sticky-up-mobile-header,mkdf-dropdown-default,mkdf-fullscreen-search,mkdf-fullscreen-search-with-bg-image,mkdf-search-fade,mkdf-side-menu-slide-with-content,mkdf-width-470,mkdf-medium-title-text,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive
Manarola, İtalya 10 Harika Avrupa Destinasyonu
15 Nis

Avrupa’nın 10 Harika Kenti

1. Manarola, İtalya

Ligurian Denizi’nden taze deniz ürünleri, tatlı Sciacchetrà şarabı ve biraz huzur ve sessizlik (araba yasaktır) için Cinque Terre kasabalarının en eski ve ikinci en küçüğüne Manarola’ya gidin. Oraya gitmek için, günde birden fazla kez çalışan Pisa Centrale trenini 10 dolardan daha az maliyetle Cinque Terre kasabalarından alabilirsiniz.

 

2. Hallstatt, Avusturya

Bazen “Avusturya incisi” olarak adlandırılan bu pitoresk köye aslında araba ile girilmez ve tuz madenleriyle çevrili oluşu nedeni ile büyüleyici turlar yapabilirsiniz.

 

3. Alesund, Norveç

Alesund’dayken, Kuzey Avrupa’daki en büyük tuzlu su akvaryumu olan Tueneset Atlantik Denizi Parkı’nı ziyaret edin. Sunnmore Alpleri’nde ileri seviye kayak için Aralık ayında ziyaret edin.

 

4. Kotor, Montenegro

Kotor’un kıyı kenti aslında su altındaki bir nehir kanyonudur. Kireçtaşı kayaları ile çevrili süper tenha bir yapıdadır ve dünyadaki en iyi korunmuş eski ortaçağ kasabalardan birine sahiptir.

 

5. Piran, Slovenya

Dar sokaklar ve Gotik ara sokaklar ince bir yarımadanın ucunda oturan bu tarihi Sloven kasabasını oluşturuyor. Ayakkabılarınızı hazırylayın: 30 dakikalık bir yürüyüş ile bu küçük kasabayı bir uçtan diğer uca yapmak gezebilirsiniz.

 

6. Rovinj, Hırvatistan

Adriyatik Denizi’nde bulunan Rovinj aktif bir balıkçı limanı ve inanılmaz Akdeniz havasına sahiptir. Ayrıca, antik Roma villalarını ve Bizans Sarayı kalıntılarını görebileceğiniz Brijuni Adası Milli Parkı bulunmaktadır.

 

7. Porto, Portekiz

Portekiz’in en büyük ikinci şehri olmasına rağmen, turizm açısından Porto Lizbon’un gölgesinde kalmaktadır. Canlı bir kültür sahnesi ve daha canlı renkli binalar size hayatın güzelliklerini tekrar düşündürecektir. Mercado do Bolhão’ya göz atın; muhtemelen saatler önce Atlantik’de yüzecek kadar taze balıkları, yeni pişmiş ekmekleri satın alabileceğiniz bir büyük iç mekan pazarı.

 

8. Torun, Polonya

Bu nehir kıyısındaki Gotik şehir, Varşova ve Krakov’tan daha az kalabalıktır, ve en önemlisi Kopernik’in doğduğu yerdir. Başka bir görülmeye değer yer arıyorsanız Zencefilli Ekmek Müze’sini deneyin, tuhaftır ki Torun bununla ünlüdür.

 

9. Göreme, Türkiye

İçlerine muazzam güzel kiliseler inşa edilmiş Göreme’nin çarpıcı kaya oluşumları. Yüzlerce metre tepeden onları sıcak hava balonu ile gezerek yaşayabilirsiniz.

 

10. Ikaria, Yunanistan

Sakinlerinin genellikle 100 yaşına ulaştığı bu Yunan adasının suyunda bir şeyler olmalı. Yaz aylarında Mayıs ve Ekim arasında haftada bir veya iki kez gerçekleşen çeşitli dini bayramların kutlandığı büyük festivaller olan Panagiria zamanında ziyaret edin.

tatillimpl

Yorum Yok

Cevap Yazın: