Bizim Hikayemiz

Farklı ülkeleri gezmenin, farklı kültürleri tanımanın, deneyimlemenin insanoğlunu zenginleştiren en önemli fırsat olduğuna inanıyoruz. Buradan yola çıkarak hem unutamayacağınız bir tatil yaşamanıza hem de hayat boyu çevrenize anlatabileceğiniz güzel hatıralar bırakmanıza yardımcı olmak üzerine Tatil Limanı Plus'ı hayata geçirdik… Seyahatinizi bir terzinin sizin ölçülerinize en uygun şekilde diktiği bir elbise gibi size özel olarak planlamak ana felsefemiz.

En Son Haberler

Top
Budapeşte - Tatillimanı Plus
fade
5217
destinations-template-default,single,single-destinations,postid-5217,mkd-core-1.2.1,mkdf-social-login-1.3,mkdf-tours-1.4.1,voyage-ver-1.8.1,mkdf-smooth-scroll,mkdf-smooth-page-transitions,mkdf-ajax,mkdf-grid-1300,mkdf-blog-installed,mkdf-breadcrumbs-area-enabled,mkdf-header-standard,mkdf-sticky-header-on-scroll-up,mkdf-default-mobile-header,mkdf-sticky-up-mobile-header,mkdf-dropdown-default,mkdf-light-header,mkdf-fullscreen-search,mkdf-fullscreen-search-with-bg-image,mkdf-search-fade,mkdf-side-menu-slide-with-content,mkdf-width-470,mkdf-medium-title-text,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

Budapeşte

Tuna nehrinin ayırdığı Budin ve Peşte’nin birleşmesi ile ortaya çıkan, güzelliği ile dilden dile dolaşan, akşamları ışıkların adeta dans ettiği dünyanın en romantik şehirlerinden biri Budapeşte.

Macaristan’ın başkenti olan Budapeşte, Tuna Nehri’nin iki yanına yayılmış en büyük ve en güzel şehir olma özelliğine sahip. Şehir, “Buda” ve “Pest” olarak ikiye ayrılıyor. Tuna Nehri üzerindeki 5 köprü iki yakayı birbirine bağlıyor. Budapeşte için hem mimari hem de sanat kenti demek yanlış olmaz. Tam bir şifalı su cenneti olan şehirde, pek çoğu Osmanlı’dan kalma olan ve şimdi klinik gibi hizmet veren hamamlar yer alıyor.

Önemli Yerler

Budapeşte Şehir Merkezi

Nereleri Gezebilirsiniz?

Parlamento Binası
Kahramanlar Meydanı
Chain Köprüsü
Memento Park
Budapeşte Opera Evi
Gellert Kaplıcaları
Balıkçı Kalesi
Buda Kalesi
Szent István Bazilikası (Aziz Stephen Bazilikası)

Neler Yapabilirsiniz?

Tuna Nehri’nde tekne gezisine katılın.
Sentendre Kasabası’nda alışveriş keyfini yaşayın.
Cigan Müziği eşliğinde akşam yemeği yiyin.
Varhegy Tepesi’nin eşsiz manzarasını seyredin.
Magyar Barok Haza Şarapevi’nin ürünlerini tadın.
Varosliget Parkı’nda akşam yürüyüşü yapın.
Matyas Mağarası’nda tırmanma deneyimi yaşayın.
Margitsziget Adası’nın yemyeşil doğasını keşfedin.
Macar Gulajı’nı tadın.
Vaci Utca Caddesi’ni ziyaret edin.

Budapeşte'ye tatile çıkmaya ne dersiniz?

Yorum Yok

Cevap Yazın: