Bizim Hikayemiz

Farklı ülkeleri gezmenin, farklı kültürleri tanımanın, deneyimlemenin insanoğlunu zenginleştiren en önemli fırsat olduğuna inanıyoruz. Buradan yola çıkarak hem unutamayacağınız bir tatil yaşamanıza hem de hayat boyu çevrenize anlatabileceğiniz güzel hatıralar bırakmanıza yardımcı olmak üzerine Tatil Limanı Plus'ı hayata geçirdik… Seyahatinizi bir terzinin sizin ölçülerinize en uygun şekilde diktiği bir elbise gibi size özel olarak planlamak ana felsefemiz.

En Son Haberler

Top
Napoli - Tatillimanı Plus
fade
3664
destinations-template-default,single,single-destinations,postid-3664,mkd-core-1.2.1,mkdf-social-login-1.3,mkdf-tours-1.4.1,voyage-ver-1.8.1,mkdf-smooth-scroll,mkdf-smooth-page-transitions,mkdf-ajax,mkdf-grid-1300,mkdf-blog-installed,mkdf-breadcrumbs-area-enabled,mkdf-header-standard,mkdf-sticky-header-on-scroll-up,mkdf-default-mobile-header,mkdf-sticky-up-mobile-header,mkdf-dropdown-default,mkdf-light-header,mkdf-fullscreen-search,mkdf-fullscreen-search-with-bg-image,mkdf-search-fade,mkdf-side-menu-slide-with-content,mkdf-width-470,mkdf-medium-title-text,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

Napoli

Tüm sokaklarında zengin bir tarih ve renkli bir mimari görebileceğiniz bir şehir olan Napoli denince akla Capri, Procida ve Ischia adaları, Vezüv Yanardağı, Pompei Antik Kenti, Napolitan Pizza, Sorrento, Amalfi, Positano geliyor.

Napoli, İtalya’nın üçüncü büyük şehri olmakla birlikte kültür, sanat, müzik, mimari ve gastronomisiyle de önem taşıyor. Vezüv Yanardağı, etrafındaki antik şehirler ve Capri Adası başlıca turistik bölgeleri. Kuzeyindeki Amalfi Kıyısı UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde bulunuyor.

Önemli Yerler

Cappella Sansevero Müzesi
Castel Nuovo
Napoli Şehir Merkezi
Plebiscito Meydanı
Pompei Antik Kenti
Umberto Sanat Galerisi

Nereleri Gezebilirsiniz?

Pompei Antik Kenti
Napoli Kalesi
Palazzo Reale
Galeria Umberto
Plebiscito Meydanı
Castel Nuovo or Maschio Angioino
Pozilipo Tepesi
Trieste Tirentino Meydanı
Cappella Sansevero Müzesi
Spaccanapoli

Neler Yapabilirsiniz?

İtalyan Bayrağı’nın renkleriyle hazırlanmış Margarita Pizzasını mutlaka deneyin.
Toledo Caddesi’ne alışverişe çıkın.
İtalyanlara özgü bir likör olan Limoncello’yu mutlaka deneyin.
Geleneksel Baccala( tuzda Morina balığı) yemeğini tadın.
Napoliten soslu makarnalarını deneyin
Campo de’ Fiori Pazarı’nda alışverişe çıkın.
Napoli Sahili’nde gün batımını izleyin.
İtalya’nın gerçek meyvelerden yapılmasıyla ünlü dondurması Gelato’ları mutlaka tadın.

Napoli'ye tatile çıkmaya ne dersiniz?

Yorum Yok

Cevap Yazın: