Bizim Hikayemiz

Farklı ülkeleri gezmenin, farklı kültürleri tanımanın, deneyimlemenin insanoğlunu zenginleştiren en önemli fırsat olduğuna inanıyoruz. Buradan yola çıkarak hem unutamayacağınız bir tatil yaşamanıza hem de hayat boyu çevrenize anlatabileceğiniz güzel hatıralar bırakmanıza yardımcı olmak üzerine Tatil Limanı Plus'ı hayata geçirdik… Seyahatinizi bir terzinin sizin ölçülerinize en uygun şekilde diktiği bir elbise gibi size özel olarak planlamak ana felsefemiz.

En Son Haberler

Top
Prag - Tatillimanı Plus
fade
4051
destinations-template-default,single,single-destinations,postid-4051,mkd-core-1.2.1,mkdf-social-login-1.3,mkdf-tours-1.4.1,voyage-ver-1.8.1,mkdf-smooth-scroll,mkdf-smooth-page-transitions,mkdf-ajax,mkdf-grid-1300,mkdf-blog-installed,mkdf-breadcrumbs-area-enabled,mkdf-header-standard,mkdf-sticky-header-on-scroll-up,mkdf-default-mobile-header,mkdf-sticky-up-mobile-header,mkdf-dropdown-default,mkdf-light-header,mkdf-fullscreen-search,mkdf-fullscreen-search-with-bg-image,mkdf-search-fade,mkdf-side-menu-slide-with-content,mkdf-width-470,mkdf-medium-title-text,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive
 

Prag

Çek Cumhuriyeti’nin başkenti ve Orta Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri olan Prag birbirinden güzel katedralleri, sarayları, kaleleri, tarihi yapılarının yanı sıra modern yaşam tarzı ve sayısız kültür sanat etkinliğiyle ziyaretçilerini etkilemeyi başarıyor.

Tarihi kentte gotik ayrıntılar, barok tarzı, kübist yapılarla kaynaşıyor. Ekonomik ve politik alanda bir geçiş aşamasındaki Prag aynı zamanda kültür ve sanat başkenti ve özellikle yıl boyunca süre gelen müzik festivalleri ile ünlü. Etkileyici bir tabiat güzelliğine sahip olan Prag, Doğu Avrupa kentleri arasında 2. Dünya Savaşı’ndan yara almadan çıkan tek kent olma özelliğine sahip.

Önemli Yerler

Astronomik Saat
Charles Köprüsü
Dans Eden Ev
Mala Strana Bölgesi
Prag Kalesi
Prag Şehir Merkezi
Sedlec Ossuary Katedrali
Strahov Manastırı
Wenceslas Meydanı

Nereleri Gezebilirsiniz?

Prag Kalesi
Astronomik Saat
Sedlec Ossuary Katedrali
Mala Strana Bölgesi
Wenceslas Meydanı
Wallenstein Bahçesi
Strahov Manastırı
Sigmund Freud Heykeli
Charles Köprüsü
Dans Eden Ev
Yahudi Mahallesi

Neler Yapabilirsiniz?

Petrin Tepesi’nden ya da kulesinden şehir manzarasını izleyin.
Vlata Nehri üzerinde tekne turu keyfi.
Karlovy Vary Kaplıcaları’nın sıcak sularında yüzün.
Svarak adlı verilen sıcak şaraplardan tadın.
Prag’ın ünlü cam ve kristal eşyalarına mutlaka göz atın.
Kolac adı verilen Çek keklerinin tadına bakın.
Sevdiklerinize ünlü Prag kuklalarından hediye edin.
Düzenlenen Ortaçağ Geceleri’ne katılarak zamanda yolculuk yapın.
Astronomik Saat gösterilerini izleyin.
Şehri kiralayacağınız bisikletlerle keşfedin.

Prag'a tatile çıkmaya ne dersiniz?

Yorum Yok

Cevap Yazın: