Bizim Hikayemiz

Farklı ülkeleri gezmenin, farklı kültürleri tanımanın, deneyimlemenin insanoğlunu zenginleştiren en önemli fırsat olduğuna inanıyoruz. Buradan yola çıkarak hem unutamayacağınız bir tatil yaşamanıza hem de hayat boyu çevrenize anlatabileceğiniz güzel hatıralar bırakmanıza yardımcı olmak üzerine Tatil Limanı Plus'ı hayata geçirdik… Seyahatinizi bir terzinin sizin ölçülerinize en uygun şekilde diktiği bir elbise gibi size özel olarak planlamak ana felsefemiz.

En Son Haberler

Top
San Francisco - Tatillimanı Plus
fade
4423
destinations-template-default,single,single-destinations,postid-4423,mkd-core-1.2.1,mkdf-social-login-1.3,mkdf-tours-1.4.1,voyage-ver-1.8.1,mkdf-smooth-scroll,mkdf-smooth-page-transitions,mkdf-ajax,mkdf-grid-1300,mkdf-blog-installed,mkdf-breadcrumbs-area-enabled,mkdf-header-standard,mkdf-sticky-header-on-scroll-up,mkdf-default-mobile-header,mkdf-sticky-up-mobile-header,mkdf-dropdown-default,mkdf-light-header,mkdf-fullscreen-search,mkdf-fullscreen-search-with-bg-image,mkdf-search-fade,mkdf-side-menu-slide-with-content,mkdf-width-470,mkdf-medium-title-text,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

San Francisco

Çin Mahallesi ve filmlere konu olan kırmızı renkli Golden Gate Köprüsü’nden şarap bağlarının yer aldığı Napa Vadisi’ne, California eyaletinin en önemli şehirlerinden biri olan San Francisco Pacific Okyanusu’nun kıyısında renkli sosyal yaşamı ile Amerika’nın en gözde merkezlerinden bir tanesi.

Şehirde bir arada huzur içinde yaşayan bir düzineye yakın kültür, aynı zamanda şaşırtıcı biçimde kendi öz kültürüne bağlı kalmayı başarabilmiş. 1700’lerde Portekizliler, İspanyollar ve İngilizlerin körfezi keşfi ile başlayan San Francisco Hikayesi, 1848’de Kaliforniya’da altın bulunması ile dünyanın her tarafından on binlerin körfeze akını ile devam etmiş ve 1849 yılında geçici çadırlarda yaşayan 20 bin nüfuslu bir efsaneye dönüşmüş. 3 tarafı denizle çevrili 43 tepeli şehir, toplam 128 kilometrekare alan üzerine kurulmuş. 780.000 kişinin yaşadığı şehir, kilometrekareye düşen insan sayısına göre New York’tan sonra ikinci en yoğun şehir olarak biliniyor. Sabah ve akşam sisleri bazen yağmuru aratmayacak kadar yoğun. Okyanusun ılımanlaştırıcı etkisinden dolayı kar yağmıyor.

Önemli Yerler

Alcatraz
Fishermans Whraf
Russian Hill
Nob Hill
Golden Gate Köprüsü
Union Square
Sausolita & Muier Woods

Nereleri Gezebilirsiniz?

Carnelian Room
Çin Mutfağı
Acme Chophouse
Steak
Cliff House

Neler Yapabilirsiniz?

Alcatraz
Fishermans Whraf
Russian Hill
Nob Hill
Golden Gate Köprüsü
Union Square
Sausolita & Muier Woods
Carnelian Room
Çin Mutfağı
Acme Chophouse
Steak
Cliff House

San Francısco'ya tatile çıkmaya ne dersiniz?

Yorum Yok

Cevap Yazın: