Bizim Hikayemiz

Farklı ülkeleri gezmenin, farklı kültürleri tanımanın, deneyimlemenin insanoğlunu zenginleştiren en önemli fırsat olduğuna inanıyoruz. Buradan yola çıkarak hem unutamayacağınız bir tatil yaşamanıza hem de hayat boyu çevrenize anlatabileceğiniz güzel hatıralar bırakmanıza yardımcı olmak üzerine Tatil Limanı Plus'ı hayata geçirdik… Seyahatinizi bir terzinin sizin ölçülerinize en uygun şekilde diktiği bir elbise gibi size özel olarak planlamak ana felsefemiz.

En Son Haberler

Top
St. Petersburg - Tatillimanı Plus
fade
4000
destinations-template-default,single,single-destinations,postid-4000,mkd-core-1.2.1,mkdf-social-login-1.3,mkdf-tours-1.4.1,voyage-ver-1.8.1,mkdf-smooth-scroll,mkdf-smooth-page-transitions,mkdf-ajax,mkdf-grid-1300,mkdf-blog-installed,mkdf-breadcrumbs-area-enabled,mkdf-header-standard,mkdf-sticky-header-on-scroll-up,mkdf-default-mobile-header,mkdf-sticky-up-mobile-header,mkdf-dropdown-default,mkdf-light-header,mkdf-fullscreen-search,mkdf-fullscreen-search-with-bg-image,mkdf-search-fade,mkdf-side-menu-slide-with-content,mkdf-width-470,mkdf-medium-title-text,wpb-js-composer js-comp-ver-6.2.0,vc_responsive
 

St. Petersburg

Köprüleri ve saraylarıyla, Hermitage Müzesi, Nevsky Prospekt Caddesi ve Beyaz Geceleri ile Rusya’nın sanat eseri şehiri St. Petersburg’a unutamayacağınız bir yolculuğa çıkacaksınız. Bu arada Kazan Katedrali, Yeniden Diriliş Kilisesi ve Gostiny Dvor Çarşısı’nı da gezmeniz gereken yerlerden bazıları.

Rusya’nın Avrupa’ya açılan penceresi olan şehir, Baltık Denizi’nin kıyısında, Rusya’nın Finlandiya sınırında yer alıyor. 18. yüzyılda Çar I. Pedro tarafından kurulan şehir, bu gün UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınmış durumda. Bu kanallarla örülü, güzel ihtişamlı şehir, mimari yapısı ve Hermitage Müzesi’nin eşsiz koleksiyonlarıyla sanat severler için de önemli bir çekim merkezi.

Önemli Yerler

Ermitaj Müzesi
Katerina Sarayı ve Parkı
Mariinsky Tiyatrosu
Peter ve Paul Kalesi
Peterhof Sarayı
Saray Meydanı
Smolny Katedrali
St Petersburg Şehir Merkezi
St. Isaac Katedrali
Tatar Camii


Voskresenia Khristova Kilisesi


Nereleri Gezebilirsiniz?

Voskresenia Khristova Kilisesi (Sıçrayan Kanlar Kilisesi)
Peter ve Paul Kalesi
Hermitage Müzesi
St. Isaac Katedrali
Peterhof Sarayı
Katherina Sarayı ve Parkı
Smolny Katedrali
Mariinsky Theatre (Kirov Opera ve Balesi)
Kazan Katedrali
Tatar Cami

Neler Yapabilirsiniz?

Nevsky Caddesi’nden hareket eden botlarla kanal turu yapın.
Lapşa adı verilen sebzeli ve pirinçli noodle’lardan tadın.
Reçelli vodkaları deneyin.
Geleneksel Borshch Çorbası’nı mutlaka deneyin.
21 Haziran’da yapılan Beyaz Geceler Kutlamaları’na katılın.
Etli Jöle Pelmeni ve tuzlu mantarları tadın.
Rus Halk Dansları’nın sergilendiği gösterilerden en az birini mutlaka izleyin.

St. Petersburg'a tatile çıkmaya ne dersiniz?

Yorum Yok

Cevap Yazın: