Bizim Hikayemiz

Farklı ülkeleri gezmenin, farklı kültürleri tanımanın, deneyimlemenin insanoğlunu zenginleştiren en önemli fırsat olduğuna inanıyoruz. Buradan yola çıkarak hem unutamayacağınız bir tatil yaşamanıza hem de hayat boyu çevrenize anlatabileceğiniz güzel hatıralar bırakmanıza yardımcı olmak üzerine Tatil Limanı Plus'ı hayata geçirdik… Seyahatinizi bir terzinin sizin ölçülerinize en uygun şekilde diktiği bir elbise gibi size özel olarak planlamak ana felsefemiz.

En Son Haberler

Top
Viyana - Tatillimanı Plus
fade
3729
destinations-template-default,single,single-destinations,postid-3729,mkd-core-1.2.1,mkdf-social-login-1.3,mkdf-tours-1.4.1,voyage-ver-1.8.1,mkdf-smooth-scroll,mkdf-smooth-page-transitions,mkdf-ajax,mkdf-grid-1300,mkdf-blog-installed,mkdf-breadcrumbs-area-enabled,mkdf-header-standard,mkdf-sticky-header-on-scroll-up,mkdf-default-mobile-header,mkdf-sticky-up-mobile-header,mkdf-dropdown-default,mkdf-light-header,mkdf-fullscreen-search,mkdf-fullscreen-search-with-bg-image,mkdf-search-fade,mkdf-side-menu-slide-with-content,mkdf-width-470,mkdf-medium-title-text,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
 

Viyana

Kanuni’nin kapısına dayandığı şehir müziğin ve sanatın dünyadaki başkenti olarak adlandırılır. St. Stephan Katedrali, Opera Binası gibi tarih hazinesi yapıları, valsi, Mozart ve Schubert´i ile olduğu kadar Klimt ve Brüegel gibi usta ressamlarıyla da ünlüdür.

Bir zamanların Orta Avrupa’nın öncü şehirlerinden olan Viyana, bugün 18. yüzyılın cazibesi ve 19. yüzyılın görkemini yansıtan bir şehir. Şehirdeki eski dünya ambiyansı, şehrin duruşu kadar mimarisine de yansımış. Viyana deyince akla ilk gelen şeylerden biri de müzik ve tabii ki Viyana’nın baş tacı vals. Mozart ve Schubert´in ev sahipliğini yapan şehir, müzikte olduğu kadar Klimt ve Brüegel gibi usta ressamlarıyla da ünlü.

Önemli Yerler

Arsenal Müzesi
Augarten Parkı
Aziz Stephan Katedrali
Belvedere Sarayı
Ernst Happel Stadyumu
Hofburg İmparatorluk Sarayı
Hundertwasser Evi
Josefstadt Tiyatro Salonu
Karl Kilisesi
Leopold Müzesi


Lihtenstayn Sarayı
Prater Eğlence Alanı
Raimund Tiyatrosu
Schönbrunn Sarayı
Secession Sanatçılar Birliği Binası
Theater An Der Wien
Viyana Mimarlık Merkezi
Viyana Şehir Merkezi
Viyana Tarihi Sanat Müzesi
Votiv Kilisesi


Neleri Gezebilirsiniz?

Schönbrunn Sarayı
St. Stephen Katedrali
Beethoven’ın Evi
Viyana Opera Evi
Kutsal Haç Manastırı
Hundertwasser Evi
Belvedere Sarayı
Viyana Doğa Tarihi Müzesi
Hofburg Sarayı
Secession

Neler Yapabilirsiniz?

Viyana usulü şinitzel yiyin.
Grinzig Meyhaneleri ve keman eşliğinde akşam yemeği.
Melange Kahvesi için.
Fayton ile şehir gezisi.
Opera Evi’nde Figaro’nun Düğünü gösterisini izleyin.
Dünya’nın en eski hayvanat bahçesi Tiergarten’i gezin.

Viyana'ya tatile çıkmaya ne dersiniz?

Yorum Yok

Cevap Yazın: